top of page

M-Files Inc.

O výrobci

Výrobcem systému M-Files je finská firma M-Files Inc., sídlící v Tampere ve Finsku. Další centrála je v americkém Dallasu. Vývoj software pro správu dokumentů je hlavní náplní firmy. Pro tento tento segment produktů se používá označení DMS (Document Management System) nebo novější název ECM (Enterprise Content Management).

Je to firma s přibližné 300 zaměstnanci. V současné době jsou M-Files přeloženy do 24 jazyků, včetně češtiny.

Cíle M-Files na trhu

M-Files se snaží odlišit od stávající konkurence jednoduchostí ovládání a nastavení a nutno říci, že se jim to velice daří. V současné době jsou na trhu k dispozici většinou produkty dvou typů. Jedním jsou jednoduché aplikace, které jsou levné nebo zdarma. Mají omezenou funkčnost a jsou určeny spíše pro nekomerční využití (DropBox, OneDrive nebo různá kloudová úložiště). Na druhé straně pak stojí velké, již zaběhnuté, systémy jako Documentum, OpenText, Hyland, atd.. Ty mají řadu možností, ale je to často vykoupeno složitostí nastavení a vysokou cenou (deseti až statisíce EUR).

Cílem společnosti je nabídnout výbornou funkčnost za akceptovatelnou cenu. O tom, že se plán daří plnit svědčí i prestižní ocenění, které M-Files získaly. 

Stejně jako v roce 2014 zvítězily v americkém srovnávacím testu Top Ten Reviews ECM/DMS platforem i v roce 2015.

 Prestižní nezávislou společností Forrester research byly M-Files dokonce zařazeny mezi lídry ECM/DMS trhu (celý dokument v angličtině).

bottom of page